My Chemical romance

27. february 2011 at 17:49 | Rouge |  » music
Na My Chemical Romance jsem narazila poprvé na přelomu roků 2006 a 2007, kdy se dostávali do světa se svým albem The Black Parade. Pamatuju se, že po mně táta chtěl, abych mu stáhla song "Welcome to the black parade", neb se mu hrozně líbil videoklip. Vím, že jsem jí nemohla nikde sehnat - tenkrát sem se stahováním zrovna velké zkušenosti neměla - a na Nový rok mi jí nějaká hodná duše poslala. Byla jsem tenkrát hrozně šťastná, poslouchala jí celý večer a od té doby mám k My Chemical Romance jakési zvláštní pouto.

I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love - Jejich první album, které je pro mnohé fanoušky tím nejlepším, co kdy MCR vytvořili. Leč mě osobně vůbec neoslovilo a z celého alba jsem schopna si poslechnout tak jednu skladbu, zbytek se mi prostě nelíbí.

Three Cheers For Sweet Revenge je ovšem něco úplně jiného. "Helena", "I'm not okay", "Ghost of you" a další - přesně tyto skladby si můžu pouštět dokola a dokola a nikdy se mi neohrají, protože jsou to prostě hitovky mého srdce. A právem.

The Black Parade - Toto album je celosvětově proslavilo a stalo se dosti komerečním, vezmeme-li v úvahu, že kvůli jejich vzhledu se v Česku stali jakýmsi EMO vzorem. Ale to nic nemění na tom, že ho mám ráda. Ačkoli takové skladby jako "Teenagers" nebo "I don't love you" zrovna dvakrát nemusím. "Welcome to the black parade" už si taky pustím jen jednou za hodně dlouhou dobu, ale pořád se u ní musím usmívat, jako kdysi.

Danger Days : A True Lives Of The Fabulous Killjoys - Nejnovější příspěvěk do jejich diskografie. Neumím ani pořádně vyjádřit, jak hrozně se liší od ostatní tvorby a to je na tom právě to úžasné. Změny nejsou nic příjemného, ale kluci si s tím dokázali úžasně poradit. Naprosto jsem si zamilovala songy "Na na na", "Vampire Money", "Planetary (GO)" a "SING!". A i když se tam najde možná jedna skladba, kterou radši přeskočíte, pořád je to dobré.

Já osobně je mám ráda z toho důvodu, že jejich tvorbu dokáži snadno rozlišit od jiných - je originální, chytlavá a prostě vás nepustí. Gerard má navíc hlas, který se dobře poslouchá a taky se na něj nekouká - i na ostatní kluky - vůbec špatně.

"I'm not okay" (Three Cheers For Sweet Revenge)

"Ghost of you" (Three Cheers For The Sweet Revenge)

"Dead" (The Black Parade)

"Famous Last Words" (The Black Parade)

"Na Na Na" (Danger Days...)

"Vampire Money" (Danger Days..)

 


Comments

1 r e b e c c a r e b e c c a | Web | 27. february 2011 at 20:44 | React

Haha, vtipné, zrovna v poslední době MCR docela propadám :D A zvláštní je, že jsem je před vydaním toho nového alba ani moc neposlouchala. Je sice pravda že je tam plno písniček, které vážně zbožňuje, ale asi na ně prostě nebyla nálada. Jinak skvěle sepsané, první album se mi taky moc nelíbilo, ale ty zbylé tři jsou prostě úžasné :D

Jinak děkuju za pochvalu fotek, i když aby jsi to zase moc nepřechválila, zas tak úžasný nebyli :DDD

2 Pauleen Pauleen | Web | 28. february 2011 at 21:39 | React

My Chamical Roamce moc nefandím, ale čas od času si písničku nebo 2 poslechnu.
Ale co je úžasné je ten nový lay... Dokonalý, jednoduchý, dokonalý... to jsem říkala, nevadí... Fakt krásný :-)

3 Rouge Rouge | Email | Web | 28. february 2011 at 22:56 | React

[2]:  Děkuju moc :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement